V Amerike bude benzínový Fiat Ducato V6

Ako sme avizovali, nová dodávka Ram, čo bol vlastne predtým Dodge zmení tvary a zbaví sa ovplyvňovania Mercedesom Sprinter. A bolo už od začiatku zrejmé, že nový vlastník Chrysleru, Fiat posunie svoje know-how.

A presne tak sa stalo. Nový Ram ProMaster pre modelový rok 2014 je presne Fiat Ducato. Samozrejme, nezostal úplne rovnaký. Najviac sa zmenila predná papuľa. Strieborným pásom lemovaná maska Ducata uvoľnila miesto plastovému krížu a baranovi v znaku. Nič viac. Všetko ostaté okrem nápisov ostalo po starom.

Je zaujímavé zobrať model vyrábaný od roku 2006 a len zmeniť znaky. Lepšou alternatívou by bolo zbavenie sa európskych bratov a vytvoriť niečo extra špeciálne pre Fiat a Ram. No, ale nech je akokoľvek, najväčšie poameričenie je pod kapotou. Okrem veľkého naftového trojlitra so štyrmi valcami a výkonom 130 kW (177 k) bude možné zvoliť aj niečo tradičnejšie pre krajinu neobmedzených možností a lacného paliva.

Agregát od Chrysleru s označením Pentastar V6, objemom 3,6 litra a výkonom 209 kW (281 k) bude samozrejme spaľovať benzín. Krútiaci moment 352 Nm bude jednoznačne poháňať predné kolesá. Predpokladáme, že výkon spracuje automatická prevodovka, veď to bude americké auto.

Zaujímavými sa však stali príplatkové prvky. Okrem dverí otvoriteľných do uhla 260 stupňov, čo je bežné aj v Európe bude mať ProMaster aj možnosť doplnenia Wi-Fi spotu. Žeby drive along krčma?

Ram ProMaster sa bude vyrábať v Saltille v Mexiku. A začiatok produkcie je naplánovaný na tretí štvrťrok 2013.