Už je to 25 rokov, čo máme Boxter, Porsche to oslávi adekvátne

Pred 25 rokmi sa podarilo Porsche pustiť do sveta Boxster. Vtedy to bol model 986, ktorý priniesol predné svetlá, ktoré sú vraj tvaru praženice. Teda skôr volských očí so žĺtkom v jednej časti. Tieto svetlá dostala potom aj 911, ale aj Porsche akosi potichu uznalo, že to bol krok vedľa. Nevadí, teraz je prvá generácia Boxsteru cenovo príťažlivá a ponúka veľa radosti za volantom. O strastiach so servisom treba pomlčať ako pri každom staršom aute.

Automobilka si pripomína prvý Boxster novou verziou Boxster 25. Je to balík doplnkov, ktoré sú vlastne odkazom na prvý koncept. Kolesá sú ako na koncepte, farba ako na koncepte a dokonca aj farba interiéru je ako na koncepte. Vlastne kombinácia striebornej a červenej je vždy dobrá. Najmä na roadsteroch.

Ku strieborným plochám exteriéru sa pripája medenou farbou stvárnené prvky. To je napríklad na nasávacích otvoroch na bokoch, na logu a zvonka ešte sú na kolesách. Krytka nádrže má zase hliníkový povrch. Ak hľadáte aktuálne najkrajšiu verziu Boxsteru, tak toto je určite správna voľba.

Aj keď Porsche hovorilo, že už nebude vyrábať obmedzené série, tak hádajte čo! Boxster 25 bude obmedzený na 1250 kusov. A nebudú iba strieborné, na výber bude aj biela a čierna. Ale nechcete bielu a čiernu, ale chcete striebornú, lebo má hlbší význam a vyzerá jednoducho super. Najmä s týmito kolesami!

Teraz ale prichádza to hlavné prečo chcete Boxster 25. Nemá štvorvalec. Má štvorlitrový plochý šesťvalec z GTS. To znamená výkon 294 kW (400 k). A na výber bude šesťstupňový manuál a automatická dvojspojková alternatíva. Ak chcete názor, berte manuál, tých je čím ďalej, tým menej. Základnou výbavou pre Boxster 25 bude aj adaptívny podvozok Porsche Active Suspension Management a samosvorný diferenciál.