Tešíme sa, Alhambra pokračuje ďalej

Vraj niekto pre britský Autocar povedal, že SEAT Alhambra už to má nahnuté a že ho vytlačí model Tarraco. Ale nie je to úplne tak. Stále je totiž neodčleniteľnou a úspešnou súčasťou automobilky. Kedysi, keď začínal, tak sa do neho koncern Volskwagen pustil spolu s Fordom. Teraz sú to samostatné modely.

 Je prekvapivé, že aj napriek staršej konštrukcii a nezmenenému výzoru sa minulý rok predalo 23 700 kusov, čo je 16-percentný nárast oproti roku 2018. SEAT teda nevidí dôvod na ukončenie produkcie. Zastavenie predaja môže vyvolať samotný importér na základe výsledov. Reálne tak spravilo zastúpenie v UK.

SEAT Alhambra teda bude dostupný minimálne do októbra tohto roka, pričom bude v ponuke so všetkými naftovými a benzínovými agregátmi. Potom je veľká šanca, že bude pokračovať naďalej, ale iba s benzínovým motorom. Ten by mal mať manuálnu a automatickú DSG prevodovku.

V rámci segmentu MPV už nezostáva Alhambre veľa konkurentov. Ak by z trhu odišla, tak by nechala priestor SUVčkam a Fordu, ktorý stále ponúka S-Max a Galaxy. Práve aktualizácia by mohla byť kľúčom k ďalšiemu pôsobeniu Alhambry. Novšia prístrojovka, niekoľko asistentov, Full LED svetlá a verzia Xperience a tadá! Toto by mohlo fungovať.

O úspechu Alhambry aktuálne hovorí aj jeho prvenstvo v predaji veľkých MPV. Nie všetky automobilky však idú cestou náhrady MPV modelmi SUV. Opel sa z MPV Zafira posunul priamo do dodávky Zafira Life, čo je brat Peugeotu Traveller.

A teraz si pozrite naše testy Alhambry, tu je zoznam všetkých:

Test SEAT Alhambra Xcellence: Vzácny a ohrozený druh


Test SEAT Alhambra Xcellence: Stále rodinný ideál


Test SEAT Alhambra TSI DSG: Ohrozený druh


Test SEAT Alhambra 2.0 TDI DSG Sport: Stávka na istotu