Hyundai odhalil interiér novej i20

Hyundai vypustil do sveta fotografie interiéru novej generácie hatchbacku i20.Tento model je zároveň prvým, ktorý razí novú dizajnovú filozofiu nazvanú Sensuous Sportiness.

Interiér je plne digitalizovaný, čo znamená dva displeje s rozmermi 10,25″. Jedným je prístrojový panel za volantom, tým druhým dotykový stredový displej. Novinkou je podpora bezdrôtového nabíjania telefónu a za príplatok tiež nechýba špičkové audio Bose Premium s ôsmimi reproduktormi a subwooferom. Na záberoch môžeme vidieť úplne nové farebné prevedenie Lime Green, ktoré však nie je jediné v ponuke. Dopĺňajú ho Mono, Black Grey a Yellow Green. Aby sme ešte trochu priblížili filozofiu nového jazyka Sensuous Sportiness, vedzte, že je založený na štyroch piliéroch. Tými sú proporcie, architektúra, štýl a technológie. Samotný priestor v interiéri je teraz ešte bohatší, narástol ale aj kufor. Konkrétne na objem 351 litrov, čo je nárast o 25 litrov. Dôležitou novinkou je systém Hyundai Bluelink, ktorý zastrešuje hneď niekoľko online služieb. Spomeňme napríklad Hyundai LIVE Services s dopravnými hláseniami či možnosť hlasového ovládania. AndroidAuto aj Apple CarPlay sú samozrejmosťou. Hyundai i20 prichádza aj s plejádou bezpečnostných prvkov, ako napríklad inteligentný tempomat spoulpracujúci s navigáciou NSCC. Ten dokáže vďaka nej prispôsobovať rýchlosť vjazdu do zákrut. Nechýba udržiavanie jazdných pruhov, monitorovanie zadnej časti auta a varovanie pred iným autom, ktoré je príliš blízko, monitorovanie slepých uhlov aj udržiavanie v pruhu či asistent parkovania, ktorý vie zakročiť v prípade hroziacej kolízie.

Zdá sa, že nová i20 dospela o poriadny kus. Narástla, ale aj „zmúdrela“ a je plná užitočných technológií, ktoré dúfame otestujeme v praxi.