Svet sa zbláznil, v Ženeve zrejme uvidíme SUV od Bentley

O plánoch značky Lamborghini, týkajúcich sa výroby vozidla kategórie SUV, sme vás už pred nejakým časom informovali. A zdá sa, že v Ženeve sa dočkáme ďalšieho SUV z radov exkluzívnej značky. Bohužiaľ.

 Christophe Georges, prezident značky Bentley, totiž priznal, že vozidlo kategórie SUV by mohlo byť pre ich značku prínosom a dá sa očakávať, že jeho koncept sa predstaví už o pár týždňov vo Švajčiarsku. Ďalšia legendárna a klasická značka tak zrejme podľahne trhovým požiadavkam.

V kútiku duše ale dúfajme aspoň v to, že nebude vyzerať ako tá veľká, šedá a odpudzujúca vec na obrázku, pripomínajúca veľrybu. Kostaku.Vorvaňa. Vyberte si čo len chcete, čo je vám najnesympatickejšie.

Táto kreácia, ktorá je zatiaľ iba víziou neznámeho dizajnéra, pripomína mix Porsche Cayenne a Audi Q7 s maskou Bentley. A je dosť možné, že ani v sériovej podobe, pokiaľ sa teda bude vyrábať, nebude mať toto nové SUV až tak ďaleko od „tej veci“ na obrázku.

Bentley, keďže je súšasťou koncernu VW, s najväčšou pravdepodobnosť pre stavbu svojej novinky využije práve podvozkovú platformu, interne označovanú ako PL71. Na nej sú postavené koncernové SUV, ako už spomínaná Q7, Cayenne a tým pádom aj VW Touareg. Inšpriácia týmito vozidlami je teda veľmi pravdepodobná . Pod kapotou by sa mal ukrývať koncernový agregát W12.

Čo všetko z toho sa stane realitou zistíme už začiatkom marca.