Suzuki Swift Sport sa zaženie Katanou

Suzuki Swift Sport je aktuálne veľmi podarený hatcbhack. A vieme to nielen my, ale aj automobilka samotná. Preto preň pripravila jednu špeciálnu sériu. Bude sa volať Katana. Jasné, japonský meč tiež hrá svoju úlohu, ale tu je odkaz úplne iný.

Na jesennom EICMA predstavilo Suzuki motorku s týmto menom a s litrovým motorom. Tento motocykel predstavuje inšpiráciu pre sériu 30 kusov hothatchu. Ale okrem obmzeného počtu to má ešte jeden háčik. Geografický.

Všetkých 30 kusov, 15 čiernych, 15 sivých, je určených pre holandský trh, kde bude každý jeden stáť 28 999 eur. Už vidíte, že 18 600 za bežný Swift Sport u nás je rozumná suma? Okrem laku a polepov sa Katana bude od ostatných Swiftov Sport líšiť aj červeným lemovaním masky chladiča.

Svoje na vzhľade zohrajú aj 17-palcové disky OZ. A za príplatok môžu mať ešte o palec viac, ale my by sme do takých extrémov nešli. Rovnaká téma, čiže monochróm s predelením červenými prvkami, sa ustálila aj vnútri. Tam je vlastne všetko tak ako v ostatných Swiftoch Sport bez obmedzených sérii.

Nič sa neudialo ani s motorom a to znamená, že pod kapotou je stále 1,4-litrový štvorvalec tlačený turbom. Má stále výkon 103 kW (140 k). To síce na hothach až tak nevyzerá, ale práve tento krpec má extrémne nízku hmotnosť iba 970 kilogramov. Stovku zvládne za 8,1 sekundy a maximum má 210 kilometrov za hodinu.