MS-RT predstavuje drsne sa tváriaci Transit Connect

Ako sa uvádza na oficiálnej stránke MS-RT, ide o projekt úpravcu Van-Sport a legendárneho Malcolma Wilsona, zakladateľa a majiteľa firmy M-Sport. Tá sa špecializuje na stavbu rallyových špeciálov ako napríklad Ford Fiesta WRC, s ktorou Sébastien Ogier získal dva tituly majstra sveta. Tým chceme povedať, že Malcolm Wilson športové autá vážne stavať vie. Ale ako je to s malou dodávkou Transit Connect?

Malý van má veľmi agresívny bodykit, šedá farba je super a zlaté 18″ disky od OZ Racing sú niečo, čo by človek na takomto aute fakt nečakal. Nárazníky, prahy a výduchy. To všetko napovedá, že pod kapotou musí byť poriadny motor s niekoľkými stovkami koní. Omyl. Je tu štandardný 1.5 litrový naftový EcoBlue s 88kW/118 koňmi a 270 Nm. Nuž, aspň pár desiatok koní naviac by sa pridať patrilo, veď aj tie štyri výfuky vzadu o to priam prosia. Na výber je možný automat aj manuál, oba so šiestimi stupňami. Vnútri je športový volant s karbónovým dekorom, sedadlá z kože Nappa a semišové obšívanie. 

Cena začína po prepočte na 27 760 Euro za verziu s manuálom, automat je drahší o približne tisícku. Za túto cenu ale noví majitelia dostanú aj brašnu s logom MS-RT plnú rôznych prípravkov a vychytávok na udržanie svojho stroja v top kondícii. Nuž, Connect MS-RT je sám osebe skvelý a vydarený nápad, ale pár desiatok koní naviac by mu prospelo.