Suzuki má nový produkt zo spolupráce s Toyotou, je ním Across

Toyota a Suzuki budú spolupracovať na rôznych modeloch. Malé autá budú mať prvky od Suzuki, väčšie od Toyoty. A tým je daný aj začiatok spolupráce a prvý model. Suzuki predstavilo nový model Across, čo hneď pri pohľade na názov znamená crossover. A nie hocijaký.

Nový model vznikol z najvýkonnejšej verzie RAV4, konkrétne Prime. A je to plug-in hybrid. V podaní Suzuki bude mať inú prednú časť so zmeneným dizjanom masky a svetiel. Budú však stále Full LED. Vzadu je hlavne iný znak, inak je to naozaj čistá Toyota RAV4, čo je zase dobrý krok.

Interiér sa zmenil len v detailoch, teda najmä v znaku na volante. Informačno-zábavný systém bude podporovať ako Apple CarPlay, tak Android Auto. To donedávna ani Toyota nemala štandardne a začala to používať až modernizáciou CH-R.

Aj napriek plug-in systému a veľkým  batériám vzadu bude objem kufra stále 490 litrov. Kapacita batérií je 18,1 kWh. To by malo znamenať, že na nabitie môže prejsť až 75 kilometrov. Zaujímavý je celkový výkon auta, ktorý sa dostala na 225 kW (306 k), čo z A-Crossu spraví najvýkonnejší model automobilky za ostatných pár rokov.

Systém pohonu pozostáva z benzínového 2,5-litrového štvorvalca s výkonom 136 kW (185 k). Krútiaci moment spaľovacieho motora je 227 Nm. Avšak tomu pomáhajú dva elektromotory. Vpredu je jeden dosahujúci 134 kW (183 k) a 270 Nm. Zadný motor má 40 kW (55 k) a 121 Nm. To znamená, že pohon všetkých kolies nie je riešený klasicky kardanom a ťažkým systémom, ale samostatným elektromotorom pre zadnú nápravu.

Nový model Suzuki by sa na trhu mal objaviť už na jeseň tento rok.