Subaru XV druhej generácie má ideu rovnakú

Subaru predstavilo koncept XV pre budúcnosť. Ale nie vzdialenú, skôr tú blízku. Veď vyzerá skôr ako prototyp. Dobre, tak nie, stále nemá normálne kľučky a zrkadlá sú naozaj miniatúrne. Ale ostatné prvky by do série mohli prejsť.

Hatchback so zvýšenou svetlou výškou bude mať určite pohon všetkých kolies Symmetrical AWD, veď je to stále Subaru! Koncept je lakovaný sivou farbou s modrým podtónom, ale dopĺňajú ho oranžové detaily.

Koncept je kratší a širší od stále súčasného modelu. A Subaru s ním nemôže spraviť krok vedľa, lebo XV tvorí až 30 percent európskeho predaja. Rázvor sa nezmenil. Devätnásťpalcové disky vyzerajú na karosérii adekvátne.

Z celého dizajnu najviac oslovia naozaj zlotžité predné svetlá, ktoré sa môžu okrem sériového XV dostať aj na Imprezu, či už ako sedan alebo hatchback. Budú svietiť LEDkami. Sériová verzia by sa mohla ukázať už na jesennej parížskej výstave.

Okrem Symmetrical AWD sa dá očakávať aj Lineartronic (bezstupňová prevodovka) a motory boxer. Určite bude aspoň jeden z nich naftový.