Štvorka kabrio vyzerá dobre. Alebo máte iný názor?

Keď BMW predstavilo novú štvorku, tak to bolo haló. Veď má takmer tak vysoké ľadvinky v maske chladiča ako aj 328 z tridsiatych rokov. Nie, nie je to teda novinka, ale po horizontálne členenej prednej maske sa táto vertikálna dá niektorým jedincom trochu ťažšie prekusnúť.

Po kupé s takýmto predkom pribudli M3 a M4. A teraz prichádza kabriolet. Najmä v tej zelenej na fotkách vyzerá naozaj brutálne a aj tá maska chladiča sa mu hodí. Prináša však obrovskú zmenu oproti predchodcovi. Nemá pevnú skladaciu strechu.

Automobilka sa vrátila k látkovej streche, ktorá je až o 40 percent ľahšia. To nie je len o celkovej hmotnosti, ale aj o jazdných vlastnostiach, keďže ťažisko je výrazne nižšie. Pri zloženej streche dokonca zostáva väčší priestor pre batožinu s objemom 255 litrov. To je o 34 litrov viac ako mal predchodca s pevnou skladacou strechou. No a pasažieri majú, pri zavretom stave, strechu o 5 milimetrov ďalej od hlavy.

Otváranie a zatváranie je možné do 50 kilometrov za hodinu a celý úkon trvá 18 sekúnd. Podľa výbavy bude možné otvárať strechu aj diaľkovým ovládaním. Strecha je štandardne čierna, ale špecialitou bude ligotavá čierna Moonlight.

Aj keď väčšina kabrioletu je podobná kupé, niektoré veci sa museli zmeniť. Kabrio má naviac výstuže a spevnený tunel prevodovky. Pribudla aj zvuková izolácia v niektorých partiách auta.

Na začiatok bude v ponuke M440i, čiže trojliter s výkonom 275 kW (374 k). Budú mu sekundovať dva štvorvalce 420i s 135 kW (184 k) a 430i s 190 kW (258 k). Neskôr pribudne naftová verzia 420d. Ale najzaujímavejšia je predsalen M440i, ktorá bude v ponuke aj s pohonom všetkých kolies xDrive. Už v M340i je ten motor výborný a má pekný zvuk. V kabriolete to bude ešte lepšie.

Nech hovorí kto chce čo chce, štvorke kabrio tento dizajn pristane.