SRT má Viper iba ako kupé, ale Prefix vytvoril aj kabrio

Najnovší SRT Viper, ktorý už patrí do koncernu Fiat prekvapil svojim spracovaním. Je totiž na exkluzívnejšej úrovni a niektorí ho porovnávajú s Maserati, či Ferrari. Lenže táto posledná generácia je dostupná, na rozdiel od predchodcov, už iba ako kupé.

A kde je dopyt, vytvorí sa ponuka. Takže tí, ktorí chcú nový Viper, ale chcú ho ako kabriolet môžu navštíviť firmu Prefix. Tá vytvorila model Medusa. Je to presne to auto, ktoré neexistuje, ale predsa ho niektorí chcú. Odrezanie strechy je len prvým krokom, karosériu treba vystužiť, aby sa nezlomila v zákrute. A ešte vlastne treba nahradiť tú pôvodnú plechovú niečim, čo by fungovalo. Miesto kupé strechy je na Viperi skladacia plátená strecha. Celkom zaujímavá konverzia.

Vznikne presne 10 kusov takýchto Viperov a okrem zmeny strechy k nemu Prefix pridá aj špeciálne koberčeky, lakovanú výstuž pod kapotou a samozrejme štítok s poradovým číslom. Cena prestavby samotnej, bez ceny auta je 35 tisíc dolárov, čo po prepočte vychádza približne 26 tisíc eur.