Sony spravilo auto, je to elektromobil

Walkmany, telefóny, televízory, audio, Sony vyrába takmer všetko. Ale autá? Nie, tie ani vyrábať nebude, ale koncept si predsa môže spraviť. Teda inak, koncept Vision-S vyrobili v Magne Steyr v Grazi, lebo tí majú s konceptami slušné skúsenosti.

Koncept auta je štvordverový sedan, teda skôr kupé so štyrmi dverami. Dá sa povedať, že profil má podobný ako Porsche Taycan, či Tesly Model 3 a Model S. Tvary sú výrazne elegantné a dobre sa vynímajú popri ostatných spotrebičoch od Sony.

Vnútro ponúka miesto pre štyroch, pričom každý má svoje samostatné sedadlo. Pätica sedadiel, či zadná lavica teda v ponuke nebudú. Ozvučenie bude pozostávať z reproduktorov umiestnených, okrem iných miest, aj v samotných sedadlách. O monitorovanie vnútorného priestoru a priestoru okolo auta vonku sa bude starať až 33 rôznych senzorov. Autonómnu jazdu veľmi Sony nespomínalo, ale na sto percent bude niektorá úroveň dostupná. Dostupná v koncepte, keďže sériovú produkciu v plánoch Sony nemá.

Na vývoji konceptu so Sony spolupracovali aj Nvidia, Continental, Bosch, ZF a aj Quallcomm. Už v nadpise sme spomenuli, že toto auto bude elektromobil. Žiadna nová implementácia motora Hellcat z Hellcrate teda nehrozí. Elektromotory budú dva, po jednom na každej náprave. Každý má 200 kW (272 k). Celkovo teda Vision-S dokáže vyšprintovať na stovku za 4,8 sekundy a maximum má na hranici 240 kilometrov za hodinu.