Slovensko-slovinský superšport má meno Tushek Renovatio T500

Slovenský športový roadster nesúci názov K1 Attack azda netreba predstavovať nikomu, avšak o existencii slovinskej firmy Maromi Car tuší asi málokto z vás.

Táto spoločnosť je, okrem iného, zaujímavá tým, že je zodpovedná za zrod superšportu, ktorý vidíte na fotografiách. Jeho celý názov je Tushek Renovatio T500 a ako základ mu poslúžil práve K1 Attack konštruktéra Dicka Kvetňanského. Vďaka trubkovému rámu a celokrabónovej karosérii dosahuje hmotnosť iba 1133kg. A keďže Tushek vychádza z roadsteru, znamená to, že jeho strecha sa dá odmontovať a tým pádom znížiť jeho hmotnosť o pár kilogramov.

Výkon motora krotia karbón-keramické brzdy, ktoré sa ukrývajú za 19“ kovanými diskami kolies, obutými do pneumatík Pirelli P-Zero Corsa. Mimochodom, keď už padlo slovo motor, tak vedzte, že v útrobách Tusheku sa skrýva 4.2. litrový osemvalec, produkujúci výkon 331 kW/444 koní a 428Nm. Ten však, samozrejme, nie je vlastnej produkcie. Na jeho krytoch sa nachádza logo pozostávajúce zo štyroch kruhov,  ktoré jasne informuje, že jeho pôvod je u značky Audi. Spätý je, chvalabohu, so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a svoj výkon posiela na zadnú nápravu, žiadne Quattro sa teda nekoná.

Aj napriek tomu však zrýchlenie tohto športiaku môže tak trochu pripomínať katapult, veď čas potrebný na dosiahnutie rýchlosti 100km/h je iba 3.7 sekundy. Cena zatiaľ stanovená nebola, ak by ste však chceli toto vozidlo vidieť naživo, bude to možné od 19.apríla na výstave Top Marques v Monaku.