Dnes by mal Ayrton Senna 52 rokov

Pre mnohých je najlepším jazdcom všetkých čias. Začal pretekať na motokárach ako štvorročný, pokračoval ďalej a vo svojich 24 rokoch sa dostal do Formule 1. Za 10 rokov vyhral majstrovský titul 3 krát.

Martin Brundle o ňom povedal: „Mal talent od boha, taký, aký som nikde inde nevidel. Mal šiesty zmysel nahľadanie gripu ešte pred samotným vstúpením do zákruty. Všetci sme mali schopnosť nájsť na kole desatinku, alebo dve. Najlepší našli pol sekundy. Senna dokázal v Monaku v roku 1988 vyhrať kvalifikáciu s náskokom 1,5 sekundy. Často ostatných staval o pozície, že buď sa uhneš, alebo bude nehoda. Ale rozhodnutie bolo na tebe.“

Keď v roku 1990 na Japonskej Grand Prix bolo jasné, že by mohol byť majstrom sveta iba v prípade, že  Alain Prost nedokončí závod, tak sa o to sám postaral. Jednoducho a surovo ho odpálil z trate a tým si zabezpečil titul.

Po akcii prehlásil: „Ak tam je medzera, tak sa buď chováš ako profesionálny pretekár, ktorý je zrodený vyhrávať závody alebo budeš druhý, tretí, alebo štvrtý, alebo piaty. Ale ja nie so z tých druhých, tretích, štvrtých a piatych. Ja pretekám, aby som vyhrával. A ak už nejdeš za tou medzerou, príležitosťou, ktorá sa naskytne, tak už nie si pretekár.“

V Donningtone v roku 1993 Senna začínal ako piaty, za dažďa, prepadol sa na šieste miesto hneď na štarte, ale do konca kola bol prvý. Bol to motoristický hrdina. A dnes, 21. Marca 2012 by oslávil 52 rokov.