Škoda oznámila ceny Octavie, je od 17 790 eur

Už je to verejné. Základná Škoda Octavia s karosériou liftback bude stáť 17 790 eur. Ale ešte si ho nekúpite. Bude ho možné objednať až v júli 2020. Dovtedy si socku nekúpite. Dobre, nebude to socka, určite bude mať klimatizáciu a centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie a tiež základnú aparatúru. Ale na začiatok si môžete, už aktuálne, objednať len niečo lepšie vybavené.

Ešte k základu, má motor 1,0 TSI s výkonom 81 kW (110 k), manuálnu prevodovku a základná výbava sa volá Active. Pre Škodu je Octavia dôležitým modelom, lebo doteraz sa z nej predalo 7 miliónov. Aj preto je dôležitá cena od. Pri nej to funguje tak, že tá je impulzom na návštevu predajne, odkiaľ sa vždy zákazník rozbehne s niečim naviac. Ideálne s Ambition, ktorá sa dá objedanť už teraz.

Základná cena Ambition bude 22 760 eur za kombi s motorom 1,5 TSI s vypínaním valcov a výkonom 110 kW (150 k). Cena je za kombi, lebo to je dostupné už teraz. Liftback bude tak o dva týždne. V sérii pre Ambition bude virtuálny kokpit, imfotainment Swing s 8,25-palcovým displejom, vyhrievanie predných sedadiel a tiež napríklad elektrické ovládanie všetkých okien. Nebude mať štandardne Full LED.  Ale budú za príplatok.

V štandarde bude mať LEDky vpredu výbava Style, ktorá pridá aj bezkľúčové ovládanie KESSY, či sedemnásťpalcové zliatinové disky. S rovnakým motorom ako Ambition bude mať cenu 24 540 za liftback a 25 490 eur za kombi.

Tento rok bude pre Octaviu silný, pribudne aj verzia RS, ktorá bude mať plug-in hybrid a pribudne aj možnosť využiť mild-hybrid s 48V sústavou štartér-generátora. O verzii Scout sa zatiaš nehovorí, ale tradícia velí, že byť musí.