Rolls-Royce vylepšil Phantom, vstupuje do druhej fázy

Rolls-Royce Phantom je už niekoľko rokov, či skôr desaťročí synonymom vrcholného luxusu automobilky sa so soškou na kapote a zároveň teda symbolom luxusu celkovo. Aktuálne druhá generácia prichádza s novou verziou, či skôr vylepšenou verziou, povedzme, že má jemnú modernizáciu. Automobilka používa na druhú fázu života označenie Series II a prináša nenapadne detaily, ktoré doteraz dostupné neboli.

Čo je teda nové na Phantom Series II? Predná Maska chladiča, známa aj ako Pantheon Grille, podľa gréckych chrámov, je po novom podsvietená, podobne ako to má menší model Ghost. Vrchná časť, pás nad stĺpovitým mriežkovým telesom je vyleštená, aby pripomínala prepojenie medzi pásmi na denné svietenie v hlavných svetlometoch. Nie, tento pásik, našťastie, nesvieti.

Veľa zákazníkov si, vraj, pýtalo čiernu farbu okolo predného okna, ktorá nahradí hliníkový leštený povrch, čo dostanú ako možnosť v druhej sérii modelu Phantom ako voliteľný prvok. Zmenou prešli aj predné svetlá, ktoré vďaka laserovému vyrezávaniu získali žiarivý nádych a malé svietiace body majú pripomínať hviezdne nebo nad hlavami pasažierov.

Úplne brutálne sú však nové disky, ktoré majú pripomínať dvadsiate roky. Môžu byť buď z leštenej hliníkovej zliatiny a žiariť na svet, alebo môžu mať čierny povrch. Ostatné disky, ktoré sú tiež dizajnovo upravené, či inak prerobené až tak zaujímavé nie sú.

Do interiéru nebolo treba vŕtať. Jasné, pribudli nejaké nové možnosti čalúnenia, najmä možnosť textilného prevedenia niektorých častí. Textil nie je obyčajný zo základných modelov, ale je kombinovaný z talianskej manufaktúry a bambusových vlákien. Vodič možno že bude cítiť trošku hrubší volant. Automobilka tak pristúpila čelom k faktu, že niektorí majitelia si svoje Rollsy šoférujú sami. A ako hovorí prasiatko v Looney Tunes, to je všetko, priatelia, viac z toho naozaj nebolo treba robiť. Dvanásťvalec ostáva na svojom mieste a je stále rovnaký s dostatočným výkonom. Zatiaľ, lebo Rolls-Royce oznámil, že v roku 2030 prestane predávať vozidlá so spaľovacími motormi. Potom budú Rollsy asi iba elektrické.