Roadtrip AMG v Slovinsku (3/4):Tretí deň, domov? Naozaj? Musíme?

Trvalo mi to. Dva mesiace som potreboval na dokončenie sumáru z eventu, ale je to tu. Roadtrip pokračuje. Tretí deň ráno sa nesie v znamení odhlasovania z hotela, čo už niektorí spravili aj predtým deň ako nácvik. Neviem ako je to možné, ale znova sme v AMG GT-R, ale ja nešoférujem. Ideme úvodnú časť trasy, ktorá tiež obsahuje pár zákrutových pasáži, ale rozhodne to nie je taký extrém ako včera Vršič. Na mieste spolujazdca po diaľnici trochu pospávam v tých škrupinových sedadlách, na ktoré som nadával ako pohan. Nakoniec nie sú až tak nepohodlné. Pol hoďku som po spal úplne s prehľadom ako princezná Ruženka. A bez toho aby som prišiel o krk.

Prichádza prvé presadnutie. Tentoraz idem za volant ja a sadám do AMG C43. Je to najmenšie a najslabšie zo všetkých áut a to aj napriek výkon 300 kW (408 k) z dvojlitrového radového štvorvalca. Toto auto nie je až tak šialené, ale rozhodne nie je civilné. Vlastne, keby si mám vybrať jediné auto z týchto piatich, na ktorých jazdíme, tak by som si vybral Céčko a AMG GT-R. Áno viem, povedal som dve, ale beriem ich ako jedno. Na dvoch naraz by som určite nejazdil.

Posledná výmena je v Slovinskom meste Slovenske Konjice, kde je nádherné vinárstvo Zlati Grič. Odtiaľ sú všetky tie perfektné fotky. My sme dofotili v nádhernom počasí a o hodinu tam bol koniec sveta, pršalo, blesky, hromy, apokalypsa. Tu sme však aj presadali. Pôvodne som chcel vyskúšať ešte to AMG GT 63s 4-door, ale to mi nevyšlo. Nevadí, jazdil som s ním minulý rok v okolí Brna.

Teraz som ako spolujazdec sadol do AMG GT-R na semislickoch. V prietrži mračien. Dano však mal všetko pod kontrolou a umelo sme brzdili kolónu, aby nešla viac ako 120, lebo vtedy, pri danej vrstve vody, na ceste už bolo auto celkom nervózne. Nie neovládateľné, celkom nervózne. Bezpečne sme prešli, našťastie, do Bratislavy cez celé Rakúsko dotankovali na pumpe, kde zjavne pri benzínovom stojane dokázal niečo načapovať aj Jaguar i-Pace (BT-WILIS). Ak netankoval, tak to veľa, veľa hovorí o charaktere.

Ešte teraz vstrebávam dojmy a som v šoku ako sa darí poskladať takto dokonale celý roadtrip. Možno sme nestíhali všetky body úplne do minúty, aj sme si odhlasovali niektoré dni neskoršie odchody, niečo sme z itineráru vypustili, ale aj tak je organizácia takto precízneho eventu fakt dokonalá. Chalanom ďakujem a teším sa, že som mohol takúto akciu absolvovať. Bola jednoducho fantastická. Je to niečo, čo každý, kto má autá trochu rád, potrebuje zažiť.