Reportáž: Múzeum Audi má tiež svoje lákadlá

Každá návšteva značkového múzea je niečim zaujímavá. Značkové nemyslíme z brandistického pohľadu. Skôr značkové ako to, ktoré si značka sama vystavia. Je jednoduché, prečo to je naozaj zážitok.

Každá automobilka vo svojom vlastnom múzeu bude vystavovať to najlepšie a najprelomovejšie zo svojej produkcie. Audi nevynímajúc. Samotné múzeum je v rodnom meste štvorkrúžkových automobilov, v Ingolstadte. Z Bratislavy je vzdialené len 575 kilometrov. A dobrým nápadom je spojenie s návštevou múzea v hlavnom meste Bavorska.

Audi múzeum má dokonca aj na tripadvisore štyri a pol hviezdičky. To znamená, že aj ak človek nie je priaznivcom automobilov, či už skoro olympijských, či celkovo, stále je návšteva dostatočne zaujímavá.

V expozíciách sa dajú nájsť agregáty, ale aj koncepty. Jeden je hneď pod schodmi. Mnoho ľudí by povedalo, že to je normálna A8, ale v skutočnosti to je celohliníkový koncept ASF. Nechýbajú ani tradičné historické strieborné športové autá. A čo by to bolo za múzeum bez modelu Quattro?

Dá sa len odporučiť výlet po múzeách automobiliek v južnej polovici Nemecka. Jednou cestou sa dá zvládnuť Audi, Porsche (Stuttgart), Mercedes (Stuttgart) a aj BMW (Mníchov). Len odporúčame na každé aspoň 5 hodín.

Fotky O a P

Ak by ste chceli Audi Múzeum navštíviť, tak tu máte umiestnenie: