Renault Rafale

Renault Rafale prichádza na náš trh, je už za 39 900 €

Francúzska automobilka Renault kedysi vyslovila tézu, že novými modelmi SUV nahradí aj vozidlá s karosériami sedan a kombi. A práve Talisman môže mať ako náhradu model Rafale, ktorý prichádza na náš trh. Prichádza s veľmi konkurencieschopným cenovým nastavením a veľmi zaujímavým cenníkom. Základná výbava jednoducho nebude, všetko sa bude odvíjať od vyššieho stupňa Techno. Bude disponovať všetkými prvkami, ktoré môžete potrebovať pre bežný život.

Pre všetky výbavy, ktoré budú dve, bude totožný pohonný systém s hybridným ústrojenstvom. Bude využívať nový 1,2-litrový trojvalec, elektromotor a štartér generátoru s multimódovou automatickou prevodovkou. Už som si tento princíp fungovania vyskúšal v Australi a v Espace, tak si o tom môžete prečítať. Ale naspäť ku Renaultu Rafale.

Rafale Techno

U nás základná výbava Techno, za 39 900 €, bude ponúkať všetko potrebné. Výbava ponúkne aj 20-palcových zliatinových diskov a automatickú dvojzónovú klimatizáciu. V základe budú aj adaptívne LED svetlá s funkciou hmlového svietenia. Štandardom bude aj možnosť predných a zadných parkovacích senzorov a zadnej parkovacej kamery.

Bezkľúčové ovládanie netreba ani predstavovať, ani systém Multisense. Na prístrojovej doske budú dva displeje, 12,3 palcov bude mať prístrojový štít pred vodičom a 12 palcov stredová dotyková plocha. Tá, so systémom Open R Link, bude obsluhovať nielen navigáciu a služby Google, ale aj nastavenia a audioaparatúru Arkamys so 6 reproduktormi. Metalický lak bude tiež v základe, ale iba čierny. Zo začiatku bude nutná opcia za 1 600 € v podobe podvozku 4Control Advanced.

Vrcholná výbava Esprit Alpine

Vyšší stupeň výbavy Esprit Alpine pre Renault Rafale prinesie naviac sledovanie mŕtveho uhla s aktívnou korekciu jazdnej dráhy, ale aj inú tému interiéru s výraznejším využitím alcantary. Veľkou novinkou je inteligentná zadná opierka s držiakmi pre mobilné telefóny a tablety, ale aj s dvomi USB-C konektormi a držiakmi na nápoje. Esprit Alpine bude mať štandardne aj podvozok 4Control Advanced.

Tu je dôležitý príplatok 1 300 € prinášajúci aktívneho asistenta šoféra a hlavne maticové LED svetlá, ktoré pre Techno v ponuke nie sú. Za ďalších 800 € získate 360° kamerový systém v balíku s elektricky nastaviteľnými spätnými zrkadlami so sklápaním a pamäťovou funkciou. Ďalších 700 € doplní aj head-up displej s uhlopriečkou 9,3 palca. Takže Esprit Alpine bude stáť v základnom stave 43 900 €, ku ktorým si musíte prirátať jednotlivé prvky.

Pre oba stupne výbavy bude rovnaký príplatok 1 500 € za panoramatické strešné okno s elektronicky nastaviteľnou priehľadnosťou a 900 € za 12 reproduktorov systému Harman Kardon..