Renault Kangoo novej generácie sa odhalil

Renault prichádza na trh s novinkou v podobe novej generácie známeho, prakticky zameraného modelu Kangoo. K dispozícii je prvý, veľmi hrubý nástrel informácii o tom, ako bude vyzerať.

Kangoo bude k dispozícii ako čisto úžitková a dodávková verzia van, ale taktiež aj ako praktické rodinné auto na prepravu osôb. Naviac, najmä pre mimoeurópske trhy bude zameraná línia Express. Tá bude lacnejšou a dostupnejšou verziou Kanga. Pýchou tejto novinky budú celkom určite aj bočné výsuvné dvere, schopné poskytnúť až 1416 mm široký otvor pre nakladanie tovaru či nastupovanie pasažierov. To je takmer dvojnásobok hodnoty, ktorú ponúka aktuálna generácia. Týmito dverami bude disponovať  Kangoo aj Kangoo Express. Paleta motorov zatiaľ presne zadefinovaná nie je, avšak potvrdené je, že v nej budú benzínové aj naftové agregáty. Nové Kangoo sa ale bude predávať aj v plne elektrickej variante. V závislosti od motora bude možné vybrať si medzi manuálnou aj automatickou prevodovkou. Veľkosti karosérie budú dve, ich presné rozmery zatiaľ nevieme. 

Výroba novej generácie tohto praktického Renaultu sa bude diať vo francúzskej továrni v meste Maubeuge. To ale neplatí pre lacnejšiu verziu Express, ktorej rodiskom bude Maroko. Predaj oboch variánt by mal začať na jar 2021.