Range Rover s trojdverovou karosériou žije ďalej

Automobilka Range Rover, dobre, Land Rover, predstavila trojdverovú verziu svojho najväčšieho modelu. A prehlásila, že bude obmedzená séria. Akurát to nejako nevyšlo, automobilka vrátila zálohy a hotovo, nič nebolo. Avšak ak chcete trojdverový Range Rover, tak máte možnosť.

Dobre, môžete si kúpiť aj restomod prvej generácie, ktorý bude mať toľko charizmy, ako nemá ani nový Evoque. Ale ani nový Range Rover, ten veľký, s tromi dverami už nie je nereálnou víziou. Do reality ju pretavil Niels van Roij Design. Najväčší problém celého auta je jeho označenie Adventum Coupe, čo mocne pripomína pohrebnú službu.

Celá karoséria od A-stĺpika je zmenená a prináša naozaj obrovské dvere, ktoré sú logicky aj adekvátne ťažké. Druhou nevýhodou je, že Niels vyrobí iba 100 kusov. Každý bude mať pod kapotou 5-litrový kompresorom dotovaný osemvalec. Dosahuje výkon 386 kW (525 k).

Upravený Range Rover s tromi dverami má vzadu miesto lavice dve samostatné kreslá s elektrickým nastavením. Zaujímavé je aj využitie teakového dreva na priestor pre nohy a batožinový priestor. Je popretkávaný bledými pásmi. Síce asi nepraktické, ale štýlové.

Samozrejme každý zákazník môže spraviť vlastnú konfiguráciu farieb. A že bude treba vyberať naozaj dôkladne, lebo základná cena je 270-tisíc eur. K tomu sa môže ešte veľa nabaliť, napríklad za krajšie pedále. A príprava samotného vozidla bude trvať približne pol roka.

Pôvodný plán automobilky bol vyrobiť 1000 kusov Range Roveru SV Coupe. Ani to nebola lacná záležitosť, lebo aj za to chcela automobilka približne rovnaký obnos.