Ford Focus ST m330 od Mountune s 325 koňmi

Aktuálna generácia Fordu Focus nemá v ponuke silnú verziu RS a tak sa úpravca Mountune rozhodol zobrať situáciu do svojich rúk. Zobral aktuálny Focus ST a vybavil ho balíkom, ktorý zdvíha jeho výkon na 325 koní a 515 Nm.

Tento balík je symoblický nazvaný m330 a odkazuje tak na zaokrúhlenú hodnotu výkonu. Motor je samozrejme pôvodný, teda 2.3 litrový štvorvalec s originálnymi 280 koňmi. Pohon taktiež zostáva doménou iba predných kolies. Na stovke by mal byť m330 za 5,2 sekundy, čo je oproti bežnej verzii o 0,5 sekundy menej. Možno to nevyzerá ako veľa, ale pol sekundy je vo svete rýchlych áut celkom citeľný rozdiel. Skvelou správou je, že tento výkonový upgrade nie je prehnane drahý. Mountune si zaň účtuje, po prepočte, zhruba 650 eur. Celý trik spočíva v preprogramovaní riadiacej jednotky a má záruku 12 mesiacov. Výkon môžete regulovať pomocou aplikácie v smatrfóne a veľmi jednoducho tak prepínať medzi štandardnými 280 koňmi a upgradovanými 325. Naviac, aplikácia ponúka možnosť aktivácie Anti-Theft módu, ktorý úplne imobilizuje vozidlo proti odcudzeniu.

Ak tedá netrpezlivo čakáte na RS, ktoré zatiaľ neprichádza a máte v garáži aktuálne ST, za sumu 650 eur ide o výbornú ponuku ako mu zlepšiť formu.