Range Rover prichádza s novými verziami pre rok 2021

Range Rover oslavuje tento rok 50 rokov, čo už pripomína určite limitovanými edíciami. A aj keď vraj Jaguar Land Rover zaznamenáva čiastočné problémy spojené s krízou spôsobenou koronavírusom, tak Range Rovery dostanú facelift pre nový modelový rok a z ponuky nič nevypadne.

Veľký Range Rover bude mať pre rok 2021 na výber štvorvalce, šesťvalce a aj osemvalce. Základom je výkon 191 kW (260 k) a 600 Nm, kým vrchol je na dvojnásobku výkonu. Teda viac ako dvojnásobku. V8 s komperosom ponúka až 423 kW (575 k). No a na výber je aj plug-in hybrid s označením P400e PHEV s 294 kW (400 k) a 640 Nm.

Výročný model dostane nové verzie HSE Westminster Edition, SVAutobiography Dynamic Black Edition a Autobiography Fifty Edition. Posledný bude obmedzenou sériou 1970 kusov. Hádate správne, vtedy sa začal Range Rover robiť, v roku 1970.

Špeciálnu sériu dostane aj Range Rover Sport. Pod označením SVR Carbon Edition bude prezentovať… No, prekvapivo, karbónové prvky. A tiež bude mať rovnaké motory ako doteraz. Vlastne tento článok je o tom, že aj napriek finančným ťažkostiam Range Rover ide ďalej. Je asi jednou z mála ziskových častí koncernu TATA aktuálne.

Range Rover

Range Rover Sport