Pozrite si novú Kiu Sorento, zatiaľ len vizuálne, hej?

Kia predstavila štvrtú generáciu Sorenta. Slovo predstavila je však trochu príliš silné. Nie je to kompletné predstavenie, lebo o technike nikto nič nepovedal. Je teda jasný dizajn. A je jasné, že musí mať elektrifikovanú verziu, lebo inak nebude spĺňať emisné normy a podobné bláboly.

Nové Sorento sa zbaví príliš oblých tvarov, ktoré ho posúvali bližšie ku štýlu amerík v päťdesiatych rokov. Teraz prichádza nová doba hranatých a ostrých línií. Predok má nový štýl tigrieho nosu, ako automobilka nazýva masku chladiča. Inak, maska je takmer taká veľká ako ľadvinky na BMW X5. Ku maske sú naviac pripojené svetlá s LEDkami, či sú adaptívne ešte nikto nepovedal, ale logika velí, že by mali byť.

Bočný pohľad ukazuje znova ostré hrany a jemne rastúcu líniu okien. Vrcholí štvrtým stĺpikom karosérie, ktorý je naozaj mohutný. Zadok je znova v rovnakom štýle, ale na rozdiel od tretej generácie nemá horizontálne rozmiestnené svetlá, ale skôr vertikálne.  V spodnej časti, na nárazníku je imitácia ochrany podvozku a tiež dve koncovky výfuku, ktoré sú také pravé ako volebné sľuby v tomto období.

Interiér je, podľa požiadaviek doby, vybavený displejmi. Pred vodičom už nie sú klasické ručičkové prístroje, ale sú tam displejom zobrazované virtuálne. Displej má 12,3 palca. Stredový displej má zase 10,25 palca a ovláda sa dotykom. Klimatizácia však ostala úplne samostatná so samostatným displejom. Nové Sorento znova ponúkne až sedem miest na sedenie, podobne ako má tretia generácia.

O motoroch Kia nič nepovedala, ale je jasné, že motor 2,2 CRDi spaľujúci naftu z ponuky nevypadne a bude mať osemstupňový automat. Zaujímavá bude skôr benzínová ponuka. Pod kapotou by sa mohol objaviť 1,6-litrový turbobenzín, ktorý bude môcť byť kombinovaný aj s hybridným systémom. Reálne sa Sorento ukáže na autosalóne v Ženeve a vtedy budú známe aj motory. Tento dizajn sa o pár rokov prenesie aj na menšie SUV Sportage, ak bude mať úspech.