Porsche Taycan ukázalo plne digitálny kokpit

O novom elektromobile Porsche Taycan sme už pred časom písali, až teraz však automobilka vypustila do sveta prvé detailnejšie snímky interiéru. A veru, je sa na čo dívať, ide totiž o celkom revolučné riešenie kabíny.

Displeje sú totiž úplne všade a žiadne iné súčasné auto ich nemá toľko. Tvary samotnej prístrojovej dosky sú minimalistické, s rovno rysovanými čistými líniami. Najväčší z množstva displejov má až 16,8″, je zakrivený a nachádza sa za volantom. Samozrejme, tento bude v prvom rade slúžiť vodičovi na premietanie jazdných údajov, rýchlosti či navigácie. Okolo neho sú dotykové tlačidlá, ktorými možno nastavovať svetlá či ladiť tuhosť podvozka. Celkovo má tento dipslej až štyri rôzne módy zobrazovania. 

V strede nájdeme displeje hneď dva, prvý na vrchu prístrojovky, druhý na stredovom tuneli hneď pod výduchmi ventilácie. Vrchný ma 10.9″, spodný 8,4″. Ten vyššie umiestnený slúži presne na to, na čo by ste očakávali. Čiže všetky štandardné funkcie ako ovládanie audia, klimatizácie, multimédii, nastavení či telefónu. Na nastavovanie klimatizácie má však primárne slúžiť práve ten spodný, ktorý však ukazuje aj čas a stav batérie či procesu jej nabíjania. Revolúciou je však najmä štvrtý displej a to z dôvodu jeho umiestnenia pred spulujazdcom. Ten má tiež na výber z množstva zobrazovaných informácií od navigácie po ovládanie telefónu, dá sa však očakávať, že najobľúbenejšími funkciami bude prehrávanie médii ako kratochvíľa pri cestovaní. Grafika všetkých displejov samozrejme, aspoň na fotkách, vyzerá špičkovo. Napriek tomu, že toto nové Porsche pôsobí ako absolútne high-tech stroj, myslelo sa aj na ekológiu. Príplatkové čalúnenie „Race-Tex“ je vyrobené z recyklovaného polyesteru,  rovnako ako koberčeky. Dodajme, že oficiálne sa Taycan začne predávať od 4. septembra.