Porsche predstavilo 911 s ďalšími vylepšeniami

Porsche predstavilo svoj ikonický model 911 modelového roku 2021. Najzásadnejšou správou je, že sedemstupňový manuál je teraz dostupný aj v Európe.

Ten bude k dispozícii bez doplatku a naviac je 911 s týmto prevodovým ústrojenstvom o slušných 45 kg ľahšia než verzia s automatom PDK. Ten samozrejme zostáva v ponuke tiež. Ak však chcete manuál, musíte auto vybaviť balíkom Sport Chrono, ktorý obsahuje aj také prvky, ako napríklad teplomer pneumatík, stopky pre jazdu na okruhu alebo aplikáciu Porsche Track Precision. Jazdné režimy sa nastavujú tlačidlom na volante, aby bolo ich prepínanie čo najviac poruke. Porsche tiež pridáva adaptívny tempomat InnoDrive so schopnosťou brzdiť či zrýchľovať do zákrut. Funkciu Smartlift zasa ocenia všetci majitelia najmä v podzemných garážach, keďže dokáže zdvihnút prednú nápravu o 40 mm.

Nová 911 však nie je iba o vylepšenej technike, ale aj o vzhľade. V interiéri je možnosť zvoliť prešívanú retro kožu na sedadlách či dverových paneloch. Novinkou je aj svietivá zelená farba Python Green a balík ambientného osvetlenia so siedmimi farbami. Nová 911 je teda zasa zrejme o kúsok lepšia ako predchodca.