Plasty a SUV výzor sa nevyhli ani Hyundaiu ix20

O Hyundai ix20 je známe, že je brat Kie Venga. Malé MPV má byť protipólom Citroënu C3 Picasso, či Oplu Meriva. Lenže oproti nim ponúka omnoho menej kontroverzné prvky. Nemá oproti sebe sa otvárajúce dvere ako Meriva, ani digitálnu centrálnu prístrojovku ako C3 Picasso.

Odloví tak tradičných zákazníkov segmentu, ktorým sa tie novátorské prístupy jednoducho nepáčia. Belgický Hyundai predstavil potichúčky verziu Cross. Tá, ako sa dá čakať podľa trendu poslednej doby pripomenie vzhľadom SUV, ale aj napriek tomu ostane prísne mestskou.

Zatiaľ sa Cross bude predávať iba v Belgicku a ponúkne zvýšenú svetlú výšku, plastové lemy blatníkov a prahy. Na prvý pohľad je všetkým jasné, že za zväčšením svetlej výšky je najmä nárast priemeru kolesa s diskom so 16 palcami. Ale pozitívne vyzerá dodatočná ochrana podvozku.

Do vnútra si belgický importér nakonfiguroval automatickú klimatizáciu, tmavé zadné sklá, tempomat a aj navigačný systém s dotykovým displejom a zobrazením z parkovacej kamery.

Na belgickom trhu malý van s výzorom terénnejšieho auta stojí 16 999 eur, ale vrátane aktuálnej zľavy 3700 eur. Pod jeho kapotou bude pracovať motor s objemom 1,4 litra a výkonom 66 kW (90 k). Hyundai, podobne ako na Slovensku ponúka 5-ročnú záruku bez obmedzenia najazdených kilometrov.