Peter Sagan bude naďalej jazdiť Citroënom

Automobilka Citroën podporuje slovenského top cyklistu Petra Sagana už dlhšie. Teraz však prišiel čas na výmenu ambasádorského vozidla. Peter musel odovzdať to, čím jazdil doteraz a prevzal si nové auto. Doteraz mal C5 Tourer.

Keďže sa značka DS osamostatnila, tak DS5 je mimo hru. Tá je vlastne aj kvôli tomu, že je vnútri úplne malá. Peter si prevzal kľúčiky od Alexandra Kasalovského, riaditeľa značky na Slovensku. Sú od nového C5 Crosstoureru so všetkým, čo sa do neho dá napratať. Kožené obšitie prístrojovky? Je tam. Alcantarový strop? Tiež. Panoramatická strecha a navigačný systém nechýbajú.

Zásadná otázka znie, ako bude Peter svoje auto využívať. Predpokladáme, že podobne ako bratia Velitsovci, ktorí oficiálne jazdia na Superbe, má aj on pár ďalších vozidiel.

Ale k dôležitým veciam, okrem toho, že Peter bude reprezentovať automobilku s ňou spúšťa aj projekt s názvom “Detská tour Petra Sagana”. V rámci nej sa prostredníctvom podujatí po celom Slovensku má zvýšiť záujem o cyklistiku medzi deťmi od 2 do 14 rokov. O cyklistike sme písali aj blog, v ktorom nájdete aj video ako najlepší slovenský cyklista parkuje svoje náradie do strešných nosičov.