Opel Grandland GSe je športová verzia SUV, ktorá má 4×4

Opel Grandland nedávno zmenil svoju vizáž a taktiež stratil zo svojho názvu X. Už netreba bezhlavo komunikovať, že toto auto je crossover, asi to vidí naozaj každý. Nie je to predsa štandardný sedan a nie je to ani MPV, prípadne hatchback. Medzi crossovermi sa radí do segmentu C, kde aktuálne prináša novú športovú verziu. Slovo nová je ale trochu silné, alebo nevyjadruje úplnú novosť auta.

Automobilka Opel sa rozhodla, že oživí športové označenie svojich modelov. Po verziách, ktoré predvádzala Insignia prichádza GSe, čo znamená, že toto vozidlo je elektrifikované a je plug-in hybrid, podobne ako Astra.

V aktuálnej situácii sa však nemení to, čo je pod kapotou, lebo podobnú pohonu sústavu mal Grandland už aj pred modernizáciu. Plug-in hybrid pracuje s 1,6-litrovým štvorvalcom s prepĺňaním a dvoma elektromotormi. Každý elektromotor je na jednej náprave a celkovo systém odovzdáva výkon 221 kW (300 k). Tým, že sú elektromotory na oboch nápravách sú obe nápravy poháňané, celkom logicky. Práve tento plug-in hybrid je jedinou alternatívou v ponuke Grandlandu, ktorá má pohon všetkých 4 kolies. S daným výkonom dokáže na stovku zrýchliť za 6,1 sekundy.

Ale toto sú štandardné informácie, ktoré boli platné už pred príchodom verzie GSe a dokonca aj pred inovovaním modelu. Opel svoj vrcholný model Grandland GSe diferencoval od ostatných áut z modelového radu aj trochu zmenenou vizážou. Prináša lakované spodné časti nárazníkov a lišty okolo kolies, čo najmä pri bledých farbách, pôsobí naozaj dynamicky. Novinkou sú aj 19-palcové zliatinové disky, ktorých dizajn sa inšpiroval konceptom Manta GSe.

Interiérových zmien nebolo treba veľa robiť, pretože tento model po modernizácii ukazuje naozaj príjemné línie s modernejšími detailami ako predtým. Zmenili sa však sedadlá, ktoré majú výrazne športovejší tvar a ukazujú, že tento model dokáže ponúknuť výrazné bočné vedenie a držanie aj v zákrutách. Viac zmien v interiéri nebolo treba robiť, lebo Opel ich spravil pre všetky verzie už pri inovácii. Tá priniesla úplne novú prístrojovú dosku s odlišným usporiadaním displejov.

Oplu nič nebráni vyrábať Grandland GSe už teraz, lebo je to len vizuálna obmena. Aj tak má zo všetkých tú vrcholnú pozíciu a vyzerá vynikajúco. Možno je najkrajším Grandlandom v súčasnej ponuke.