Ohliadnutie za tohtoročným Frankfurtom a 5 najzaujímavejších áut

Tento rok bol autosalón vo Frankfurte naozaj zvláštny. Niektoré haly boli prázdne, v jednej boli komplet veterány. To bolo super, ale z predchádzajúcich reportáží je jasné, že sa niečo deje. A verejne sa hovorí o tom, že je buď posledný, alebo minimálne sa musí transformovať. Ale ani v jednej hale sme nenašli stánok s klobásami. Možno to bol zásadný problém.

Aj keď to už vraj nebolo to, čo to bývalo, tak stále bola úroveň brutálna. Mercedes mal predsa celú halu. Síce v nej mal menej áut, ale mal ju rozdelenú na Energizing zóny. Nikto nemal taký veľký priestor ako práve automobilka zo Stuttgartu. Prezentáciou a úrovňou expozícií ale nezaostával naozaj nikto. O budúcnosti ešte budeme počuť, ale teraz sa ohliadneme za tým, čo tam bolo a zaujalo nás.

1. BMW 8 Gran Coupe

Nie je to sedmička, je to väčšie. Dokonca to nie je ani nástupca 6 Gran Coupe. Toto má viac pompéznosti, viac ukazuje to, že je nadautom. Takto elegantný a zároveň športový sedan sa hľadá ťažko.

2. Mercedes-Maybach S650 Pullman

Jasné, nie je to Maybach ako-taký, ale je to stále trieda S. Ale Pullman je iná pesnička. Pribudlo niekoľko desiatok centimetrov, čo znamená veľa priestoru na luxus na palube. Nechcete s ním ísť do Centralu do podzemného parkoviska, ale sedieť vzadu je ako sedieť v luxusnej oáze pokoja.

3. Hyundai 45 EV

Vraj sa tento koncept inšpiroval históriou. Dobre, berieme. Ale aj napriek tomu vyzerá ako z budúcnosti. Šialené otváranie dverí, autonómna jazda, vnútri takmer obývačka. Takto si niekto naozaj predstavuje budúcnosť automobilizmu.

4. Land Rover Defender

Vieme o ňom, že sa bude vyrábať v Nitre a že vyzerá parádne. A môže mať sprchu. Pod kapotou nebude len jeden motor s relatívne nízkym výkonom ako mal predchodca, ale dvojliter na naftu bude mať buď 147 kW (200 k), alebo 176 kW (240 k). Popri ňom bude aj benzínový motor s 221 kW (300 k) a hybrid až s 294 kW (400 k). Toľko mali len špeciálne verzie pôvodného modelu.

5. Cupra Ateca Special Edition

Jasné, Seat mal aj koncepty, aj nové verzie Tarraca. Ale Cupra Ateca SE bude mať výfuk od Akrapoviča a bude ešte lepšia ako je tá normálna. Klobúk dole!