Nový Hyundai Elantra ponúkne aj hybridnú verziu

V hybridnom boji nechce zostať pozadu ani Hyundai a tak pre svoj sedan Elantra modelového roku 2021 pripravil aj túto verziu pohonu.

Pod kapotou bude 1.6 litrový štvorvlacový benzín skombinovaný s elektromotorom a celkový výkon zostavy sa tým pádom bude pohybovať na úrovni 104kW/139 koní a 264Nm. To by na bežné a kľudné jazdenie mohlo stačiť, aj keď to nie sú hodnoty, ktoré ohúria. Samotná batéria má  kapacitu 1.32 kw-h a uložená je pod zadnými sedadlami. Neuberá teda z objemu batožinového priestoru, ako to často býva u iných hybridných áut. Poháňaná je iba predná náprava, rovnako ako pri ostatných motorizáciách a prevodovka má šesť stupňov a dve spojky. Okrem hybridnej jednotky bude k dispozícii aj benzínový štvorvalec s objemom 2.0 litra a výkonom 147 koní.

Samotná Elantra inak oproti svojmu predchodcovi narástla a jej dizajnový jazyk je nazvaný „Parametric Dynamics“. Nový Hyundai ponúka prvky výbavy ako Apple CarPlay, Android Auto, bezkľúčové štartovanie a odomykanie. Stačiť by mal smartfón s aplikáciou spárovaný s autom a táto funckia sa nazýva Blue Link. Interiér je vybavený dvoma veľkými 10.25″ displejmi a na výber by malo byť až 64 rôznych farebných podsvietení. 

Výroba bude prebiehať hneď v dvoch fabrikách a to v Južnej Kórei a v Alabame, predbežne sa hovorí o jeseni tohto roka. Ceny ani dostupnosť ale zatiaľ nepoznáme.