Nová Octavia RS posúva výkon smerom hore

Babička, prečo máš štyri oči? To aby som ťa lepšie videla. Octavia teda lepšie vidí, veď môže mať po facelifte aj adaptívne LED svetlá. Adaptívne a naviac rozdelené do štyroch kusov vpredu. Má takmer toľko samostatných segmentov ako Fiat Multipla. A rovnaký osud postihne aj športovejšiu Octaviu RS.

Štyri svetlá, check, LEDky vzadu, check, facelift prináša naozaj všetko to, čo má aj obyčajná verzia. Dokonca aj v interiéri bude veľký navigačný systém. Ale špecifikom vnútra pre Octaviu RS bude možnosť priplatiť za alcantarové čalúnenie. Veď nie každému vyhovuje koža.

Zmenil sa aj podvozok. RSko je o 15 milimetrov nižšie a o 30 milimetrov narástol rozchod. Zmenou prešiel aj motor. Má o 7 kW (10 k) viac a dotiahol sa na verziu RS230, čomu zodpovedá aj skrátenie času potrebného na dosiahnutie stokilometrovej rýchlosti o 0,2 sekundy. Kombinovaná spotreba pre liftback a manuál je veľmi príjemných 6,5 na sto. Reálne tak do 9 nebude problém. Takže keď bežná Octavia RS bude mať výkon RS230, čo spraví RS230? Šepká sa o náraste výkonu na 180 kW (245 k).

Naftová verzia zostane úplne rovnaká, čo sa týka kombinácií agregátov, prevodoviek a celkového pohonu. Takže bude v ponuke aj TDI DSG 4×4.

Octavia RS s faceliftom sa do predaja dostane začiatkom roka 2017. A bude v ponuke aj ako kombi.