Aj Octavia Scout začne novú štvoročnicu

Čo nám v ponuke Octavie ešte zostávalo, čo nemalo štyri predné svetlá? Bežné verzie sú už známe, rovnako ako športová RS. Takže zostáva len podvihnutý kombík Scout. A ani pri ňom sa triezvejšie prekvapenie nekoná. Štyri oči má rovnako ako všetky ostatné alternatívy v ponuke.

Pozitívom sú znova LEDky vpredu. Nie na denné svietenie, ale celkovo LEDky. Aj keď za príplatok. LEDky sú štandardne vzadu, ako pri RSku. Vnútri je zase väčší displej navigácie. Inak vnútro ponúkne presne to, čo aj ostatné Octavie s karosériou kombi. Simply Clever detaily musia byť, máte škrabku na okná, ale tá nie je úplne v interiéri, čo však kôš na odpadky s vymeniteľným vreckom je. Práve Scout je jednou z tých Octavii, ktoré sa nám ešte nedostali do rúk. Ale sľubujeme, že to napravíme.

Výraznú novinku facelift prináša pod kapotou, alebo skôr pod prístrojovou doskou. Dvojliter TDI s výkonom 110 kW (150 k) má po novom, okrem šesťstupňového manuálu, aj možnosť nového sedemstupňového DSG. Dúfame, že bude mať viac zápalu pre vec ako prevodovka DSG v RS 4×4 TDI.

Šesť stupňov v automate DSG bude stále dostupných pre výkonnejší motor 2,0 TDI s 135 kW (184 k). Jedinou benzínovou alternatívou zostane 1,8 TSI s 132 kW (180 k).

Škoda Octavia Scout sa do ponuky dostane začiatkom roka 2017, podobne ako ostatné verzie, vrátane RS.