Najšialenejší Fiat 500 spravil úpravca Pogea Racing

Fiat 500 s pridaným meno Abarth je celkom slušné malé monštrum. Ale stále je to to milé monštrum. Ako James P. Sullivan v Monsters INC. Lenže v Pogea Racing si povedali, že malé auto vedia ešte dotiahnuť do sfér, kde už sa o žiadnej milosti nedá hovoriť.

Normálne má Abarth do 200 koní. Pogea z krpca vydolovala viac ako dvojnásobok. Problémom môže byť, že dosahuje výkon 298 kW (405 k) a krútiaci moment 445 Nm z pôvodného objemu 1,4 litra. Vraj nezostala skrutka na matke a podobne, že väčšina je nová.

Úpravy zahŕňajú kované piesty, väčšie turbo, nový vačkový hriadeľ, spevnené pružiny ventilov, vstrekovače s väčším prietokom a samozrejme úpravami prešlo aj chladenie. K tomu sa pripája spevnená päťstupňová prevodovka a predpokladateľne aj nová spojka.

Nahnevaný Fiat 500 dokáže šprint na stovku za 4,1 sekundy. Maximum je ešte šialenejšie. S malým vredom dokážete ísť 290 km/h. Chceli by sme vidieť toho šialenca, ktorý by to vyskúšal. Možno stabilite pomôže rozšírenie o 48 milimetrov. Podvozok je od KW a veľa dielov je z karbónu.

Je to jednoznačne najšialenejší Fiat 500 na svete!