Najextrémnejší Seat Leon Cupra R má 10 koní naviac

Seat vyrába asi najuniverzálnejšie hyperhatche. To považujte za fakt. A ani nemajú problémy so spoľahlivosťou. A sú aj rýchle, predviedlo to kombi Cupra 300 4Drive v teste. Ale keby majú trochu viac výkonu, je s nimi väčšia zábava.

Automobilka sa pustila do výroby výkonnejšieho kusu. Hurá! Bude sa volať Leon Cupra R. A bude mať o 7 kW (10 k) viac ako normálna Cupra. Lenže tu je jeden háčik. Výkon naviac bude mať iba verzia s manuálom a pohonom prednej nápravy. Cupra R môže síce byť aj s automatom DSG, ale ten nebude mať desať koníkov navrch.

Aby Cupra R nebola ako ostatné Cupry, pripravil Seat niekoľko karbónových exteriérových doplnkov. Karbón je na spojleroch a zväčšením prešli otvory na nasávanie. Veľa detailov má povrch evokujúci meď. Medený povrch je na zrkadlách, na nasávacích otvoroch, diskoch a, v neposlednom rade, je aj na znaku.

Na výber bude čierna farba Midnight, ale k autu sa viac hodí sivá Pyrenees. Najlepšou voľbou pre Cupru R však bude matná sivá za určite adekvátny príplatok.

Pre Cupru R bude štandardne v základnej výbave aj nový výfuk, vylepšený brzdový systém Brembo a vymakaný systém podvozku Dynamic Chassis Control. Na prednej náprave vraj ladiči ladili aj odklony. A teraz to prichádza, vznikne len 799 kusov, takže to bude, v podstate, exkluzívna séria.