Morgan Plus Four CX-T je odpoveďou na krízu stredného veku u kohokoľvek

Morgan je známy svojimi tradičnými vozidlami s modernou technikou. Ale teraz je to inak. Chcete ísť z Pekingu do Paríža po stopách známeho preteku? Morgan pre vás niečo presne na túto príležitosť pripravil. Tým vozidlom môže byť Plus Four CX-T. A celkom slušne pokryje krízu stredného veku a všetky psychické anomálie.

Pripravte si 200-tisíc eur a fakt, že áut bude len 8. Za svoje prachy dostanete Morgan so štvorvalcom od BMW s výkonom 190 kW (258 k). Na prejazdoch tak nebude veľa žrať. Zadný diferenciál má trochu zavádzajúci názov X-Drive a má tri režimy, otvorený pre Road, 45-precentne bloknutý pre All-Terrain a celkom zamknutý pre All-Terrain Extreme.

Podvozok prešiel zmenami a má širší rozchod vďaka ramenám z Plus Six, ale tiež má svetlú výšku až 230 milimetrov, za čo vďačí nielen väčšiemu priemeru kolies, ale aj podvozku EXE-TC, ktorý pozostáva z úplne iných pružín a tlmičov. Nové sú aj silentbloky na náprave, ktoré si lepšie poradia s terénom. Výrazná zmena je aj použitie plechovej ochrany spodnej časti vozidla a vyústenie výfuku na boku. Je tam kvôli zlepšeniu odjazdového uhla.

Autu pribudla externá rámová ochrana, ktorá príde vhod nielen pri prevrátení. V teréne hrozí predsalen viac ako na ceste. Vhodná je aj pre inštaláciu štyroch LEDkových kruhových reflektorov. Toto je úplne cool! Rám prechádza do novej zadnej časti, ktorá evokuje pick-upové usporiadanie. V ložnej časti je priestor pre dve náhradné kolesá, pre dva kanistre s objemom 11 litrov a tiež pre dva kufre Pelican. Na bokoch pozdĺžne rozdelenej kapoty sú dve brašne na odloženie čohokoľvek. Vlastne vzadu je aj kufrík s náradím.

Toto auto nielen, že vyzerá fantasticky, je perfektným základom na zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. A tých 200-tisíc za štvorvalec sa dá už ľahko ospravedlniť, ak sa vám váľajú na účte.