MG3 Hybrid+ vstupuje do B segmentu

Na ženevskom autosalóne má svoje zastúpenie aj značka MG. Využila na predstavenie svojej novinky, ktoru je malý hybrid segmentu B, celým názvom MG3 Hybrid+.

Dizajnový jazyk sa veľmi nelíši od iných modelov značky MG. Charakterizuje ho veľká predná maska s masívnymi bočnými otvormi, ktoré majú dodať dynamický dojem. Škoda len, že samotné kolesá aj blatníky sa z fotiek zdajú dosť malé, čo práve uberá na športovom looku. Zadná časť dostala plastový difúzor a zaoblené svetlá, ponášaujúce sa na SUV modely MG. Na výber bude šesť farieb karosérie. Pre predstavu veľkosti dodáme, že nové MG je dlhé 4,11 metra. To z neho robí o kúsok väčšie auto, než je priemere segmentu. MG má politiku relatívne nízkych cien a slušnej výbavy a tento trend pokračuje aj v modeli MG3. Štandardom je totiž 7″ displej plaubného štítu a 10,25″ inftotainment. Architektúra kabíny je nám známa aj z iných MG. Sploštený volant či kruhový volič prevodovky sú pre zančku typické. Nechýba parkovacia kamera, udržiavanie v jazdných pruhoch  či varovanie pred kolíziou.

MG3 je plne hybridné a jeho pohon tvorí benzínový 1.5 liter pracujúci v Atkinsonovom cykle, kombinovaný s elektromotorom. Batéria má kapacitu 1,83 kWh a auto vie jazdiť aj v plne elektrickom režime, avšak dojazd je skôr symbolický. Podstatný údaj je skôr systémový výkon 100kW/136 koní, čo je na malé auto veľmi slušné. Na stovke je za 8 sekúnd a spotreba by sa mala pohybovať okolo 4,4 litra na sto kilometrov. Papierovo teda vyzerá nové MG ako veľmi silný hráč. Najmä keď zoberieme do úvahy, že cena by  sa údajne mala začínať na príjemných, zhruba 20 tisícoch eur.