Mercedes ukazuje novú úroveň MBUX v budúcej triede S

Príchodom novej triedy A, ktorá je na trhu aktuálne začal ústup systému Command vo všetkých verziách a modeloch. Nový systém MBUX, Mercedes-Benz User Experience, odoslal do histórie ovládacie koliesko a nahradil ho dotykovou plochou. Lenže v triede S musí byť trochu nad tým, čo je v ostatných modeloch.

Nová trieda S bude mať až 5 displejov, jeden v strede, jeden pred vodičom, head-up displej a dva pre pasažierov vzadu. Samozrejme, tradičné spojenie „Hej, Mercedes“ môže použiť každý. Asistent, či asistentka, dokážu dokonca vysvetliť kde je lekárnička, či inak pomôcť. Niektoré príkazy dokonca ani nemusia obsahovať oslovenie a systém v triede S je schopný aj kratšieho dialógu.

Displeje využívajú OLED technológiu a ten pred vodičom dokáže zobrazovať veci 3D aj bez použitia špeciálnych okuliarov. MBUX v triede S je schopný spojiť sa s ďalšími autami a upozorniť na rôzne druhy nebezpečia. MBUX Interior Assist zase zvláda varovať v prípade, že v aute ostalo dieťa v detskej sedačke a zároveň monitoruje, či je sedačka dobre ukotvená.

Head-up displej zobrazuje dokonca rozšírenú realitu. Na zobrazenie využíva dva samostatné displeje, pričom zobrazenie je akoby 10 metrov pred autom.  Vyzerá to tak, že je na čo sa tešiť. Toto je naozaj systém budúcnosti, aj keď dinosauri budú stále kritizovať absenciu ovládacieho kolieska.