Mercedes predstavuje nové malé SUV GLB

Malé SUV so siedmimi miestami nie je úplne tradičná konfigurácia. Mercedes ale s úplne novým modelom GLB mieri práve do takýchto neprebádaných vôd. Malé kompaktné SUV, ktoré do veľkej miery vychádza z modelu A, vstupuje na trh.

Už na prvý pohľad je vidno, že s A-čkom toho má po vzhľadovej stránke spoločného skutočne dosť. Karoséria je samozrejme nafúknutejšia a väčšia a v kufri skrýva už spomínaný tretí rad sedadiel. Aj u väčších áut však býva vhodný skôr pre deti či veľmi kompaktných pasažierov, takže v malom SUV nečakajte zázraky. Dospelí sa tu odvezú skutočne iba v čase veľkej krízy. Trúfame si teda povedať, že mnoho zákazníkov aj tak bude väčšinu času využívať iba päť sedadiel a tretia rada bude sklopená v kufri. 

V základnej verzii bude mať GLB, podobne ako model A, pohon predných kolies. Keďže však ide o SUV, bude v ponuke aj štvorkolka, označovaná tradične ako 4 MATIC. Tá naviac disponuje aj offroad systémom pre jazdu mimo spevnených ciest. Na začiatok bude k dispozícii iba jeden motor, zato však veľmi slušne výkonný a na malé SUV viac než dostatočný. Dvojlitrový štvorvalec spaľujúci benzín s výkonom 164 kW/221 koní a krútiakom 350 Nm. S ním GLB došprintuje na stovku pod sedem sekúnd. Dostupné bude vo variante s predným náhonom alebo ako 4 MATIC, obe s označením GLB 250. Ceny zatiaľ známe nie sú.