Audi A6 Allroad normálne dáva väčší zmysel ako SUV

Terajšia doba praje modelom SUV. To je jasné, sú na každom kroku a každý výrobca ich má v ponuke. Ale nie sú zbytočné? Veď existujú trochu zvýšené verzie kombi, ktoré terény zvládnu s rovnakou gráciou ako práve SUVčka, plus sú stabilnejšie pri bežnom jazdení a tiež majú nižšiu spotrebu. Inak, koľko SUVčiek sa dostane do terénu?

Nová generácia A6 nezanevrela ani na verziu Allroad. Je jasné, že práve na ňu niektorí zákazníci čakali. Je to najuniverzálnejšia alternatíva v ponuke modelového radu. Zvýšená svetlá výška nebude vhodná len v teréne, lebo ten sa dá nájsť aj na niektorých bežných slovenských cestách. Základná svetlá výška narástla o 45 milimetrov, ale dá sa s ňou hýbať ešte prostredníctvom vzduchového podvozka.

Tradičným prvkom odlíšenia modelu je plastové lemovanie spodnej časti. To, samozrejme, môže byť lakované vo farbe karosérie v prípade voľby prvku Audi Exclusive. Drsnejší vzhľad je teda jedinou zmenou karosérie. Vnútri sa neudialo nič zásadné. Poťahové kombinácie sú trochu zmenené, ale to je naozaj malý detail.

Allroad bude poháňať trojlitrový motor TDI. Bude jedinou pohonnou jednotkou, ale zároveň príde s tromi výkonovými verziami. Všetky budú mať pohon všetkých kolies Quattro a osemstupňovú automatickú prevodovku. Základom bude 170 kW (231 k) a 500 Nm. Stred bude mať 210 kW (286 k) a 620 Nm. A vrcholná verzia príde zo športovo ladeného S6. Ponúkne 257 kW (349 k) a 700 Nm. Najvýkonnejšia verzia dokáže šprint na stovku za 5,2 sekundy. Každá alternatíva pod kapotou bude mať mild-hybridný systém.

Základná cena je stanovená na 61 500 eur.