Mercedes predstavil nový Citan

Na trh prichádza nová generácia malého vanu Mercedesu Citan, ktorý vyzerá takmer rovnako ako Renault Kangoo. To ale nie je žiadnym prekvapením, keďže obe autá sú výsledkom vzájomnej spolupráce oboch značiek.

K dispozícii bude úžitková skriňová verzia, rovnako ale aj praktický osobný minivan a nebude chýbať ani elektrická motorizácia EQT. Predná časť nového Citanu má vlastnú optiku svetiel a masky, zadok je ale takmer úplné Kangoo. A keď je reč o svetlách, treba spomenúť že tu môžu byť aj LED-ky. Aj základné rozloženie palubnej dosky je veľmi podobné, Citan má ale vlastné výduchy vzduchu či volant. Samotná architektúra kabíny je ale na nerozoznanie. Motory začínajú na 55kW/74 koňoch. Strednou cestou je 70kW/90 koní a vrcholom je 85kW/114 koní. Všetky tieto motory sú naftové. Ak ale chcete benzín, máte dve možnosti.  Začínajúc na 75kW/101 koňoch a končiac na 96kW/129 koňoch. Prevodovka bude manuálna aj automatická.

Na trhu bude auto doslova o pár dní, predaj sa datuje na stred septembra Ak by ste ale chceli elektrickú verziu, treba si počkať približne do leta nasledujúceho roku.