DS9 je už v ponuke, zamieša karty vo vyššej strednej triede

Vyššia stredná trieda, najmä tá prémiová, má svojich štandardných zástupcov. Ale boli časy, kedy sa medzi tieto vozidlá púšťali aj automobilky Citroën a Peugeot. Avšak teraz už tento druh áut v ponuke nemajú. Preto prichádza ďalší z adeptov na slávu, DS Automobiles a prináša model DS9 už aj na Slovensko.

Od ostatných modelov v triede sa chce odlíšiť nielen dizajnom, ale tiež technológiami. O nočnom videní asi netreba hovoriť. Omnoho zaujímavejšie vyzerá systém DS Active Scan Suspension. Ten má kamery, snímače a akecelerometre, vďaka ktorým nastavuje podvozok tak, aby sa čo najlepšie vysporiadal s povrchom cesty. Tento podvozok je však určený pre vrcholnú výbavu Rivoli.

Keď sme to už načali, tak výbavové stupne budú dva. Performance Line a Rivoli. Základná cena Performance Line bude 45 990 eur s motorom 1,6 PureTech. Ten má výkon 165 kW (225 k) a poháňa predné kolesá cez osemstupňovú automatickú prevodovku. Hádam nikto nečakal manuál. S týmto motorom stojí Rivoli 49 990 eur.

Vyšší stupienok v cenníku, ale nie výkonom je plug-in hybrid s rovnakým výkonom. Pridaná hodnota je v možnosti nabiť auto a prejsť 56-59 kilometrov na elektrickú energiu. Ak máte kde nabíjať, tak to nie je zlá voľba. A však príplatok za PHEV je 7 000 eur. A hmotnostný prírastok takmer 300 kilogramov.

Na vrchole výkonovej ponuky je verzia plug-in hybrid s pohonom všetkých kolies. Netreba kardan, stačia elektromotory. Celkovo má PHEV výkon 254 kW (360 k). Stojí s výbavou Performance Line 62 990 eur a ako Rivoli 65 990 eur.

Toto exkluzívne auto, ktoré určite nebude na každom rohu je v ponuke u predajcov automobilky už teraz. Predstavuje síce konkurenta všetkých áut vo vyššej strednej triede, ale najviac má namierené proti Lexusu ES300h. Veľkostne sa môžu proti sebe tieto autá postaviť úplne bez okolkov.