Mercedes-Maybach 6 Convertible je 6 metrov luxusu na baterky

Pozeráte sa na to nádherné monstrum. Na 5,8-metrový koncept otvoreného auta stojaceho na 24-palcových zliatinových diskoch. A hovoríte si, že je dizajnovo dokonalý. A aj je. Len vás zvnútra niečo nahlodáva, že mu chýba nejaký detail. Niečo, čo by ho robilo ešte šialenejším a ešte žiadúcejším.

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je na elektrickú energiu. Jasné, môžete nabíjať aj na 350 kW nabíjačke. Znie cool, že? Aj to, že na takej nabijete za 5 minút dojazd až 100 kilometrov. Dojazd je 320 km, alebo 500, podľa NEDC, podľa toho, čo si vyberiete.

Koncept poháňajú štyri elektromotory v kolesách s celkovým výkonom 552 kW (750 k). To znie slušne, slušne na stovku pod 4 sekundy. Ale toto je práve kameň úrazu. Keďže máte elektromotory zostal pod obrovskou kapotou priestor na milión sprostostí. Ten pohľad na príbor až reže do očí, veď tam mal byť V12 motor! Alebo V16!

Interiér je rovnako elegantný a prelínajú sa v ňom retroinšpirácie s futuroinšpiráciami. Stále vám v hlave hlodá ten motor V12. S ním by toto bolo úplne najfantastickejšie auto na svete, predsa. Cruella de Ville by na ňom malých dalmatíncov unášala jedna radosť, až pokiaľ by sa jej cestou nevybili baterky.