Mercedes-AMG E63 S omladol

Najvýkonnejšia a najbrutálnejšia verzia Mercedesu E, teda model 63 S, omladol. Facelift sa týka sedanu aj kombi a zmeny sú hlavne vizuálne.

Tie samozrejme kopírujú inovácie, ktorými prešli aj ostatné štandardné modely triedy E. Tou najviac viditeľnou je zmenená predná maska a vylepšené LED svetlometmi. Modernejšiu vizáž dostali aj zadné svetlá, ako u sedanu tak aj u kombi. V štandarde jazdí E63 S na obrovských 20″ diskoch s piatimi zdvojenými lúčmi a tiež do ponuky pribudnú tri nové farby. Šedá Graphite, strieborná Cirrus a modrá Brilliant. Mercedes prednedávnom predstavil aj slabšiu verziu E53. Táto brutálna verzia E63 S je ale širšia a má aj väčšie otvory pre prívod vzduchu v maske a taktiež malé zadné krídlo. Motoricky sa neudiali žiadne zmeny a tak pod kapotou zostal štvorlitrový osemvalec s dvoma turbami a výkonom 450 kW/603 koní a 850 Nm. Ten posiela svoju ozrutnú silu na všetky štyri kolesá cez deväťstupňový automat. Ak by vás zaujímalo, o koľko je kombi od sedanu pomalšie, odpoveď je že takmer o nič. Sedan je na stovke za 3,3 sekundy, kombi to trvá o nebadateľnú desatinu sekundy dlhšie.

V kabíne je vylepšený systém MBUX a nový volant s troma dvojitými ramenami. Ten je vyhrievaný avšak zaujiímavejšou správou je, že ponúka až tri možnosti obšitia. Základom je koža, k dispozícii je aj mikrovlákno Dinamica alebo kombinácia oboch.

Ak vás zaujíma cena, zatiaľ bohužiaľ známa nie je.