Mercedes-Benz SLS Roadster pod skalpelom Väth Automobiltechnik

Mercedesu SLS bez strechy v porovnaní s kupé niečo chýba. Jedna charakteristická črta, z ktorej celý svet padol na zadok pri prvom predstavení. Ak sa domnievate, že máme na mysli výklopné dvere, tak sa nemýlite. Na Roadster by ich však nebolo možné použiť.

Aj napriek tomu má otvorená verzia charakteru na rozdávanie. Ešte o niečo viac sa jej ho snažil vtlačiť nemecký úpravca Väth Automobiltechnik. Ak vám názov rezonuje v hlave, tak áno, je to presne ten, ktorý nedávno reštauroval ikonický Mercedes 300 SEL 6,3.

Najzásadnejšou zmenou, najzákladnejším kameňom úpravy je vyšší výkon. Iný systém prívodu vzduchu a preprogramovaná riadiaca jednotka dokázali celkom divy. Výkon vzrástol, pri použití rovnakého základu 6,3 V8, z 420 kW (563 k) na 515 kW (702 k) a krútiaci moment sa pobral rovnakým smerom a z pôvodných 650 Nm je razom 850 Nm.

V reči číselných výkonov to znamená 3,6 sekundy na stovku a maximum 330 km/h.

Dizajn ozvláštnil úpravca použitím nového predného spojlera, spojlera na kufri a jedinečných dvadsaťpalcových diskov. Čalúnenie vnútri nemohlo ostať pôvodné, tak isto ako pár iných detailov. Dokonca aj rýchlomer má novú stupnicu, siahajúcu až k 400 km/h. Toľko však ani s vysokým výkonom Roadster nikdy nepôjde. Ibaže by ho niekto hnal dole veľmi dlhým kopcom.