Adam bez Evy od Oplu

Do sveta boli včera oficiálne vypustené prvé fotografie, na ktorých je možné vidieť podobu ADAMa. Nie toho z raja, ale toho od Oplu.

Malé imageové mestské presúvadlo s dĺžkou iba 3.7 metra by malo konkurovať osvedčeným rivalom ako Fiat 500 a Mini Cooper. ADAM by mal odviezť až 4 pasažierov a k dispozícií by mal byť v troch variantách, vyznačujúcich sa, okrem iného, „funky“ názvami. JAM bude ladený moderne a farebne, GLAM zasa elegantne a luxusne a SLAM športovo a dynamicky. Všetky tri verzie sa budú dať ešte do značnej miery individualizovať.

Podobne ako tomu je u výbav, číslo tri je príznačné aj pre motorizáciu. Tým máme na mysli, že na pohon ADAMa budú slúžiť tri pohonné jednotky. Najslabší motor bude mať objem 1.2 litra a výkon 51kW/69 koní. 1.4 liter bude mať dve výkonové varianty, a to 64kW/86 koní a 74kW/99 koní. Všetky tri budú spaľovať benzín a spolupracovať s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. V budúcnosti by však mala prísť prevodovka s jedným stupňom naviac a motory s turbom.

Premiéra tejto lifestylovej novinky z dielne Oplu sa odohrá na jesennom autosalóne v Paríži a do showroomov dorazia prvé kusy v januári 2013.