Mercedes-Benz O 319 potrebujete a neviete o tom

Restomod je presný názov toho, čo sa tu udialo. Je to v podstate reštaurovanie starého auta, ale s použitím niektorých komponentov, ktoré sú nové a lepšie ako boli dostupné v momente, keď auto zišlo z výrobných liniek, alebo skôr vyšlo z továrne.

RM Sotheby’s má aktuálne v aukčnej ponuke autobus Mercedes-Benz O 319, ktorý sa na aukcii 18-teho a 19-teho januára môže predať až za 200-tisíc dolárov. O 319 je vlastne osobnou verziou nákladného L 319. Motor má vpredu a dá sa k nemu dostať cez kryt vnútri kabíny.

Prestavba tohto auta na karavan trvala vraj až 15 rokov. Namiesto listových pružín má vzduchový podvozok, čo zlepšuje komfort. Vnútri sú nové zásuvky a všetky sú osvetlené. V jednom kúte je umývadlo, varič a chladnička, nazvime to kuchynský kútik. Aj sedadlá vpredu sú iné ako dobové, ale to asi nevadí, aj tie budú komfortnejšie ako pôvodné trestné lavice

Za zadným krytom batožinového priestoru je ukrytý solárny panel, ktorý je možné rozostaviť pri kempovaní. To z O 319 robí auto, ktoré vydrží mimo civilizácie dlhšie, teda ak je slnečno. Aj vy ho chcete?