Mercedes-Benz Marco Polo Activity s malými vylepšeniami

Keďže cestovať momentálne nemôžeme, poďme sa aspoň pozrieť na nový Mercedes Marco Polo Activity a zasnívať sa, aké by to bolo s ním niekam vypadnúť, keď sa život znova vráti do normálu. 

Kompaktný van so stanom na spanie, založený na platforme Mercedesu Vito, teraz ponúka novú škálu silných motorov. Najsilnejšia verzia 300D disponuje výkonom až 176kW/236 koní a 500Nm. Slabšia verzia 250D stále veľmi slušnými 140kW/180 koní, pod ňou je 220D so 120kw/160 koňmi. Aj verzia 200D je celkom fajn, tá má 100kW/136 koní. Avšak motorizácia 170D nám už príde trochu extréma, jej veľmi skromných 75kW/101 koní asi nie je úplne rozumným nápadom pre takéto veľké auto. Tento najslabší motor má pohon predných kolies a šesťstupňový manuál, zvyšné modely štandardne poháňajú zadné kolesá za spolupráce deväťstupňového automatu. Za príplatok je možné autá dovybaviť nastaviteľným podvozkom Airmatic, ktorý vie upraviť svetlú výšku v rádoch zopár desiatok milimetrov. 

Mercedes-Benz Marco Polo Activity nie je plnohodnotným obytným autom. Je to van pre päť alebo sedem ľudí, ktorý naviac na streche ponúka veľmi komfortne vyzerajúcu posteľ v skladacom stane. Teoreticky sa v ňom vedia vyspať aj tri osoby, keďže lavica v kabíne je sklápateľná. Samotné sedadlá sú otočné, nechýba sklápací stolík. Na poriadny roadtrip priam ideálna konfigurácia. Vo výbave nechýba ani Apple CarPlay a Android Auto či piánove obkladové lišty. Pre presné ceny a špecifikácie je potrebné kontaktovať dílera Mercedes.