Leon Cupra nakoniec bude mať 300 koní a 4Drive

Hovorí sa, že to, čo je dobré meniť netreba. Tak k faceliftu Leonu prisúpil Seat a Leon zmenil len decentne. Rovnaké zmeny, ako rozšírenie masky chladiča, iné predné svetlá a iné rozmiestnenie prvkov zadných svetiel získal aj výkonný model Cupra. Lenže tu je facelift o niečom inom.

Jasné, pribudlo aj pár asistentov ako Lane Assist, Traffic Jam Assist, Pedestrian Protection a adaptívny tempomat, ale znova to sú len okrajové veci. Rovnako ako elektronická ručná brzda a bezkľúčové ovládanie.

Najdôležitejšia zmena je pod kapotou. Vizuálne znova ani nie, lebo motor zostáva dvojliter so štyrmi valcami TSI. Len ten výkon je iný. Pribudlo 7 kW (10 k) a 30 Nm. Celkovo tak Cupra ponúka 221 kW (300 k) a 380 Nm. To už je poriadna porcia, ktorá atakuje Volkswagen Golf R.

V prípade voľby pohonu všetkých kolies 4Drive ste nútení zamerať sa na karosériu kombi. Je to jediná možná kombinácia výkonného motora a štvorkolky. Obmedzenie je aj v nutnosti automatickej dvojspojkovej prevodovky.

Nový, teda skôr obnovený, Leon Cupra sa do predaja dostane vo februári 2017 a ceny budú známe bližšie k spusteniu predaja. Ale predpokladáme nárast, vzhľadom na rozsiahlejšiu výbavu a vyšší výkon.

seat-leon-cupra-300-hatchback seat-leon-cupra-300-st-kombi