Land Rover inovoval model Discovery Sport

Land Rover Discovery Sport je dôvodom prečo už nie je Freelander. Je jedno ako sa auto volá, hlavne, že je použiteľné. A použiteľnosť modelu sa teraz ešte zvyšuje vďaka novým technológiám. Máte pocit, že sa toho veľa nezmenilo?

Na vizáži toho naozaj veľa nie je. Vpredu má iný tvar nárazník a maska, ale hlavne svetlá. Sú hranatejšie. A tiež majú kompletné osadenie všetkých funkcií LEDkami. Ako bonus prichádza vzadu zmena svetiel a jednoduchší nárazník. Jedným slovom, cool.

Vnútri pribudol veľký, 10-palcový dotykový displej a pod ním dotykové plochy na ovládanie klimatizácie. Kolieska sú len na nastavenie teploty a zvuku. Takto to má byť. Vzadu zase môžete sklopiť sedadlo v pomere 40:20:40, čo umožní lepší prístup na tretí rad sedadiel z oboch strán. A v treťom rade pribudli držiaky na poháre.

Z technológii pribudla napríklad širokouhlá kamera, ktorá slúži miesto vnútorného spätného zrkadla, kam aj premieta svoj obraz. Tiež poteší, najmä v teréne, pohľad skrz vozidlo vpredu. Pomôže to vlastne aj pri parkovaní a hľadaní stratených kľúčov.

A najdôležitejšie je však, že pribudol nový pohonný systém. Bude mať hybrid. Ale iba mild so štartér-generátorom a 48V sústavou. Celkový výkon bude 221 kW (300 k). V ponuke ostanú aj benzínové a naftové motory. Predpokladáme, že naftové pôjdu najviac do objednávok, keďže hybridy budú výrazne drahšie, aj keď dvojnásobne tak výkonné.